مشکل اجرای مانور اداره آگاهی از انبارداران ری‎ Reviewed by Momizat on . ریاست محترم اداره صنعت ومعدن وتجارت شهرستان ری جناب آقای دکترافضلی باسلام   احتراماً به استحضارمیرساند در تاریخ 16/8/95 ازساعت حدود 8صبح تا غروب همانروز نیروی ا ریاست محترم اداره صنعت ومعدن وتجارت شهرستان ری جناب آقای دکترافضلی باسلام   احتراماً به استحضارمیرساند در تاریخ 16/8/95 ازساعت حدود 8صبح تا غروب همانروز نیروی ا Rating: 0
شما اینجا هستید:خانه » اخبار » مشکل اجرای مانور اداره آگاهی از انبارداران ری‎

مشکل اجرای مانور اداره آگاهی از انبارداران ری‎

مشکل اجرای مانور اداره آگاهی از انبارداران ری‎
ریاست محترم اداره صنعت ومعدن وتجارت شهرستان ری

جناب آقای دکترافضلی

باسلام

  احتراماً به استحضارمیرساند در تاریخ ۱۶/۸/۹۵ ازساعت حدود ۸صبح تا غروب همانروز نیروی انتظامی درقالب طرح مبارزه باقاچاق کالاوبدون هماهنگی با ادارات ونهادهای ذیربط به انبارهای تحت پوشش این اتحادیه حمله ورشده وبا قُرق کردن منطقه شورآباد،کهریزک وباقرشهر با این نگاه که همه انبارها دارای کالای قاچاق می باشندوهمدستی باقاچاقچی دارد به گونه ای برخورد کرده بودن که اکثر انباردارها بعداز بازرسی باتصور اینکه این طرح ازطرف اتحادیه است انبارهای خودرا بسته وبه اتحادیه آمده بودند وهمگی از نحوه برخورد عوامل مانور شکایت داشتند .

همانگونه که مستحضرهستید این اتحادیه واعضای آن ازهرطرح مبارزه باقاچاق کالا حمایت کرده وهمیشه درجهت پیشبرد اینگونه طرح ها پیش قدم است . اما دراین مانور به نظر میرسد که نه تنها معظلی از معضلات قاچاق کالا حل نکرده بلکه قاچاقچی را هوشیارتر کرده که باکمترین هزینه مانع ازموفقیت مبارزه با قاچاق کالا می شود ضمن اینکه بازار کالاوکسب وکار را دچار اختلال می کنند مشکلاتی که دراین مانور به نظر می رسد به شرح ذیل به استحضار می رساند :

۱-اساساًمبارزه باقاچاق کالا نیاز به قهرمان یک نفره ندارد وبدون وحدت وهماهنگی همه نهادها وارگانها مبارزه با قاچاق کالا باشکست روبرو خواهد شد وموجب ضررو زیان انبارداری وتجار می شود که تحت پوشش قانون عمل می کنند.

۲-عدم آموزش واطلاع کافی دربررسی کالاوتفکیک قاچاق از غیر قاچاق موجب برخورد بد ونامناسب ازطرف عوامل مانور وتضییع وقت انباردار وتاجر می گردد که دراین مانور کاملاً مشهود است .

براساس پیگری اتحادیه از اداره آگاهی که محل مراجعه تاجرین وانباردران است به اذعان خودشان ۶۰۰نفرازتجار وانبارداران به اداره آگاهی مراجعه کرده اند .

۳-امنیتی شدن شورآباد وکهریزک وباقرشهر وبلواربهشتی (محل تجمع انبارها)ونوع برخورد عوامل مانور فضای کسب وکار را مختل کرده است .

مثلاً قیمت آهن روزشنبه تفاوت ۱۰۰۰ ریالی به روزیکشنبه دارد ومابقی کالاها دربازار همین شرایط را دارند .

۴-دراین مانور هیچ طرح وایده ای برای نگهداری انبار بعدازپلمپ درنظرگرفته نشده است .

باتوجه به اینکه انبار پلمپ شده به ظن قاچاق عواملی از انبار حضورندارند چنانچه اینگونه انبارها دچارسرقت یا آتش سوزی و…گردد واموال داخل انبار ازبین برود چه کسی مسئول خواهدبود آیانیروی انتظامی مسئولیت آنرا می پذیرد؟

۵-قاچاقچیان که ریسک سرمایه گذاری درقاچاق را پذیرفته وباررا ۱۰۰۰تا۲۰۰۰کیلومتر بدوراز چشم مرزداران ونیروی انتظامی به تهران رسانده ،هیچکدام حاضر نمی شوند بارخودرا به شخص ثالث که تحت پوشش قانون به کسب و کار مشغول است بسپارند وکالای قاچاق خودرا به خطر اندازند.

۶-پلمپ انبار به ظن قاچاق وفیلم برداری ورسانه ای شدن این انبارها به عنوان قاچاقچی وبعدازارائه مدارک ومستندات لازم برای اثبات غیرقاچاق بودن وجدایی به آنها ندادن آیاجزاین است که این مانور نه برای مبارزه با قاچاق کالا بلکه تبلیغ برای یک ارگان است ؟

۷-منطقاً ، ارگانی که نمی تواند مرزها را ازورودکالای قاچاق حفظ کند وازمرزهای ورودی تاتهران تقریباً ۱۵۰۰کیلومتر را طی می کنند چگونه می تواند درسطح شهرها مبارزه با قاچاق کالا انجام دهد، آیا این سوال مطرح نیست اینگونه هزینه برای مانوری که عملاً ومنطقاً نتیجه ای ندارد بعهده کیست ؟

بهرحال اینگونه جوسازی ها به بهانه مانور دراین وانفسای اقتصادی وبیکاری مفرط ظلم مضاعف به اعضای این اتحادیه است انبارداران برای بستن کلیه انبارهای خود به این اتحادیه مراجعه می کنند تاجایی که آیانیروی انتظامی جواب گوی این شرایط بحرانی میشوند. لذا خواهشمندم پیگری فرمایید تا اثرات سوء مانور که بر سر اعضای این اتحادیه آماده هرچه زودتر رفع گردد .

رونوشت:

۱-جناب آقای دکترجمالی پور معاون استانداروفرماندارویزه شهرستان ری جهت استحضارودستورطرح موضوع درشورای تامین

۲-جناب آقای فاضلی ریاست محترم اتاق اصناف ایران جهت اطلاع واقدام لازم

۳-اداره کل اطلاعات جنوب تهران جهت استحضارواقدام لازم

۴-جناب آقای موسوی بخشدار محترم منطفه کهریزک

ومن ا… التوفیق

سید محسن کشاورزی

رئیس اتحادیه انبارهای کالای تجاری وآهن فروشان شهرستان ری

درباره نویسنده

تعداد نوشته ها : 68
بازگشت به بالا